Zárószó

Előadás-sorozatom végéhez értem. Tudom, hogy nem végeztem teljes és tökéletes munkát. A különböző anyagok, eljárások, a karbantartásnak és esztétikai ismertetésnek olyan sokféle ága-boga van, amire nem kerülhetett sor. Közben lezajlott a II. Vatikáni Zsinat. Igen sok változtatásnak vált elindítójává, sőt sok mindent már meg is változtatott. Előadásom elején ezek az intézkedések még nem láttak napvilágot. Amint róluk értesültem, igyekeztem alkalmazkodni az előírásokhoz.

Amennyiben előadásom hiányos és újabb kérdések is fölmerülnek, nagyon hálás leszek érte, ha ezeket velem közlik. Fölmerülő kérdésekre szívesen adok választ, mert célom az, hogy ez az anyag minél tökéletesebben, minél teljesebben szolgálja ugyanazt a célt, amit az egyes objektumok, a templom teljes felszerelése, és maga a templom is a bejárati lépcsőtől a templom toronygombjáig szolgálni kíván és szolgál is: Isten nagyobb dicsőségét.

Dicsértessék a Jézus Krisztus!

Budapest, 1966. Mindenszentek havában.

Barth Ferenc
                                                                                        egyházművész