Befejeződött a jáki templom külső és belső felújítása (epiteszforum.hu)

Emléktáblát avattak a Pécsi Egyházmegye püspöki palotájában (Pécsi Egyházmegye)

Új misézőoltárt szentelt Erdő Péter az esztergomi bazilikában (Magyar Kurír)

Református püspök tartott tárlatvezetést a Görögkatolikus Múzeumban (Hajdúdorogi Főegyházmegye)

Mária oltalma alatt – Beszélgetés Tóth Csaba Munkácsy-díjas festmőművésszel 65. születésnapja alkalmából (Szombathelyi Egyházmegye)

A Collegium Germanicum et Hungaricum szentelési anyakönyve (Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport)

Imacsokrok Márton Áron püspöknek a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Levéltár gyűjteményéből (romkat.ro)

Felhívás a 2024. évi Dóka Klára-díj ajánlására – HATÁRIDŐ: MÁJUS 6. (Magyar Levéltárosok Egyesülete) Dóka Klára díj adatlap – letölthető

A Pannonhalmi Hóráskönyv az OSZK Az idő arcai című kiállításán (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Kegyhelytörténeti tárlat nyílt Máriakéménden (Magyar Kurír)

Az Év Egyházi Levéltára díjat kapott a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Levéltár (romkat.ro)

„Őrködjünk a szépség megmaradásán!” (Miskolci Egyházmegye)

Püspöki tárlatvezetés a Görögkatolikus Múzeumban (Hajdúdorogi Főegyházmegye)

Solium Regni – Kiállítás és kőtár (epiteszforum.hu)

Ereklyék elhelyezése a székesegyházban (Szombathelyi Egyházmegye)

Újabb kisfilm mutatja, hol tart a bazilika felújítása (Egri Főegyházmegye)

A Szűzanya gardróbja – Az andocsi kegyhely titkainak nyomában (Magyar Kurír)

Mély és erős kőalapokon… – Levéltári dokumentum Újfehértó görögkatolikus templomáról (Nyíregyházi Egyházmegye)

Péter első levelének és Jónás könyvének legrégebbi ismert példányát árverezik el (kultura.hu)

Érsekségi Ékességek 111. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Őrizni és továbbörökíteni – restaurálják a nagyváradi római katolikus püspökség Szentjobb-ereklyéjét (maszol.ro)

Lélekcsiszoló és festő – Curilović Ottokár, 1904–1961 (Pécsi Egyházmegyei Levéltár)

Mennyezeti festményekre bukkantak a veszprémi várnegyed kanonoki épületeiben (epiteszforum.hu)

250 éve történt a nyilvános Pécsi Püspöki Könyvtár alapítása (Pécsi Egyházmegyei Könyvtár)

A Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ tisztelettel meghívja Önt a GYŐRI SZÉKESEGYHÁZ című kötetének bemutatójára 2024. április 10-én 17 órára. – 9021 Győr, Káptalandomb 26. (Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ)

A drégelypalánki templomban látható Molnár Levente Statio vándorkiállítása (Magyar Kurír)

Az Úr Húsvétjának ikonográfiai ábrázolása: kiszabadította a halál és a bűn fogságában sínylődőket – Vértesaljai László elmélkedése Húsvéthétfőre (Vatican News facebook oldala)

Alekszandr Andrejevics Ivanov: Krisztus megjelenik Mária Magdolnának (romkat.ro)

Fra Angelico: Jézus alászáll a poklokra (romkat.ro)

„Szent Mihály veszprémi egyháza” – Könyvbemutató Veszprémben (Magyar Kurír)

Épített és szellemi örökségünk: a széphavasi Szentlélek-kápolna (romkat.ro)

Várják a látogatókat a kaposszentjakabi bencés apátság romkertjében (Magyar Kurír)

Orgonakuriózum Pannonhalmán (Pannonhalmi Főapátság)

Érsekségi Ékességek 110. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Kiállítások 2024 (Pannonhalmi Főapátság)

Ars Sacra-sétákat szerveznek Budapesten – gyerekeknek is (Magyar Kurír)

Fába vésett szentek (Győri Egyházmegye)

Több mint fél évezred után újra összeillesztettek Milánóban egy kora reneszánsz szárnyas oltárt (kultura.hu)

Evangélium – képekben (Miskolci Egyházmegye)

Kiállítás 2024 – A monostor minden vagyonát úgy tekintve… (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Kiállítás 2024 – Quam dilecta tabernacula tua (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Maulbertsch 300 – A Püspöki Palotában láthatók az osztrák festő remekművei (Szombathelyi Egyházmegye)

Diákok alkották újra a keresztút hiányzó stációit – új időszaki kiállítás nyílt a Váci Egyházművészeti Gyűjteményben (Váci Egyházmegye)

Kecskeméten megnyitották a 12. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálét (Magyar Kurír)

Könyvbemutató március 25-én: „Szent Mihály veszprémi egyháza.” A veszprémi püspökség (1993-tól érsekség) története – 2024.03.13. (Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár)

A látvány öröme (orszagut.com)

Egy Hely – Premontrei templom, Ócsa (epiteszforum.hu)

„Az egyházakat és a múzeumokat a történelemszemléletük kapcsolja össze.”- Megnyílt a 12. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálé Kecskeméten (Magyar Múzeumok)

Öt év után csoda történik Párizsban (Magyar Kurír)

Restaurálják a szabadkai ferences kolostor kápolnájának Fekete Madonna-kegyképét (Magyar Kurír)

Secretum – A vatikáni levéltár prefektusának római könyvbemutatója (Magyar Kurír)

Az egyházi levéltárak online kutatási lehetőségeiről – előadás Kecskeméten – 2024.03.07. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Érsekségi Ékességek 109. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Nem kölcsönben kaptuk az isteni fényt – Krisztus feltámadásának misztériuma a Magyarság Házában (Magyar Kurír)

Építészet és identitás – Balázs Mihály építész előadása a Görögkatolikus Múzeumban (Magyar Kurír)

Kiállítás nyílt Sík Sándor István király című drámájának bemutatójához kapcsolódóan (piarista.hu)

Évszázadok tiszta tükre: Pálos olvasókönyv (Magyar Kurír)

A korábbi hírek, információk a szakterületekhez rendezve találhatók.