Az Úr Húsvétjának ikonográfiai ábrázolása: kiszabadította a halál és a bűn fogságában sínylődőket – Vértesaljai László elmélkedése Húsvéthétfőre (Vatican News facebook oldala)

Alekszandr Andrejevics Ivanov: Krisztus megjelenik Mária Magdolnának (romkat.ro)

Fra Angelico: Jézus alászáll a poklokra (romkat.ro)

„Szent Mihály veszprémi egyháza” – Könyvbemutató Veszprémben (Magyar Kurír)

Épített és szellemi örökségünk: a széphavasi Szentlélek-kápolna (romkat.ro)

Várják a látogatókat a kaposszentjakabi bencés apátság romkertjében (Magyar Kurír)

Orgonakuriózum Pannonhalmán (Pannonhalmi Főapátság)

Érsekségi Ékességek 110. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Kiállítások 2024 (Pannonhalmi Főapátság)

Ars Sacra-sétákat szerveznek Budapesten – gyerekeknek is (Magyar Kurír)

Fába vésett szentek (Győri Egyházmegye)

Több mint fél évezred után újra összeillesztettek Milánóban egy kora reneszánsz szárnyas oltárt (kultura.hu)

Evangélium – képekben (Miskolci Egyházmegye)

Kiállítás 2024 – A monostor minden vagyonát úgy tekintve… (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Kiállítás 2024 – Quam dilecta tabernacula tua (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Maulbertsch 300 – A Püspöki Palotában láthatók az osztrák festő remekművei (Szombathelyi Egyházmegye)

Diákok alkották újra a keresztút hiányzó stációit – új időszaki kiállítás nyílt a Váci Egyházművészeti Gyűjteményben (Váci Egyházmegye)

Kecskeméten megnyitották a 12. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálét (Magyar Kurír)

Könyvbemutató március 25-én: „Szent Mihály veszprémi egyháza.” A veszprémi püspökség (1993-tól érsekség) története – 2024.03.13. (Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár)

A látvány öröme (orszagut.com)

Egy Hely – Premontrei templom, Ócsa (epiteszforum.hu)

„Az egyházakat és a múzeumokat a történelemszemléletük kapcsolja össze.”- Megnyílt a 12. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálé Kecskeméten (Magyar Múzeumok)

Öt év után csoda történik Párizsban (Magyar Kurír)

Restaurálják a szabadkai ferences kolostor kápolnájának Fekete Madonna-kegyképét (Magyar Kurír)

Secretum – A vatikáni levéltár prefektusának római könyvbemutatója (Magyar Kurír)

Az egyházi levéltárak online kutatási lehetőségeiről – előadás Kecskeméten – 2024.03.07. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Érsekségi Ékességek 109. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Nem kölcsönben kaptuk az isteni fényt – Krisztus feltámadásának misztériuma a Magyarság Házában (Magyar Kurír)

Építészet és identitás – Balázs Mihály építész előadása a Görögkatolikus Múzeumban (Magyar Kurír)

Kiállítás nyílt Sík Sándor István király című drámájának bemutatójához kapcsolódóan (piarista.hu)

Évszázadok tiszta tükre: Pálos olvasókönyv (Magyar Kurír)

Az élet szépségeiről // kiállítás Kalmár Pál műveiből // 2024. április 15-ig (Párbeszéd Háza)

A második ütembe lépett a veszprémi várnegyed felújítása (Magyar Kurír)

A művészetek ősforrása: Róma–Budapest kiállítás a Virág Judit Galériában (Magyar Kurír)

A tisztviselőtelepi Magyarok Nagyasszonya-templom empire berendezése (magyar-iparmuveszet.hu)

Magyar szentek kísérnek az Aranymonostorhoz (muemlekem.hu)

A képekben megcsodálva magunkat és Istent – Apáti-Tóth Sándor fotóművész tárlata Tihanyban (Magyar Kurír)

Érsekségi Ékességek 108. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Képbe foglalt imádság – Latorcai-Ujházi Aranka művészete (Magyar Kurír)

A szentély felújítása az Egri Főszékesegyházban (Egri Főegyházmegye)

Premontrei reneszánsz – Rend- és iskolatörténeti kiállítás nyílt a Gödöllői Királyi Kastélyban (Magyar Kurír)

Digitalizálják a jezsuita archívum holokausztra vonatkozó anyagát (Vatican News, romkat.ro)

Az „Év Egyházi Levéltára 2023” díjat az Magyar Levéltárosok Egyesülete Választmánya által felkért három tagú bíráló bizottság 2024. február 26-án a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Levéltárának ítélte (Magyar Levéltárosok Egyesülete)

MEGHÍVÓ – Kortárs megállók: elveszett stációk nyomában c. kiállítás megnyitója 2024. március 7. csütörtök 16:30 (Váci Egyházművészeti Gyűjtemény)

A korábbi hírek, információk a szakterületekhez rendezve találhatók.