A Vlagyimiri Istenanya (romkat.ro)

Andrea del Verrocchio: Krisztus megkeresztelése (romkat.ro)

Adományokból épülhet meg az Anna-réti kápolna? Gyűjtést szervezett a hegyvidéki önkormányzat (epiteszforum.hu)

Megjelent és elérhető a Magyar Múzeumi Arcképcsarnok II. kötete (magyarmuzeumok.hu)

Szerverfrissítés: Elérhetők az 1932. év anyakönyvi másodpéldányai – 2023.01.02. (Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár)

Elkészült a Trianon és az egyházak című tanulmánykötet (Piarista Levéltár)

Érsekségi Ékességek 69. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Érsekségi Ékességek 68. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Leonardo da Vinci: Angyali üdvözlet (romkat.ro)

A Vatikán visszaszolgáltatja az athéni Parthenón nála lévő darabjait (Magyar Kurír)

Tíz nyílt e-kutatónappal ünnepel a KFL  – 2022.12.23-2023.01.01. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Ünnepi nyitvatartás a Szent László Látogatóközpontban (Győri Egyházmegye)

Collectanea Vaticana Hungariae, vol. I/21 – Szovák Kornél köszöntése (Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport)

Érsekségi Ékességek 67. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Szentek, arkangyalok, lándzsák és keresztek (romkat.ro)

Barokk revival – a szolnoki Belvárosi templom felújítása (epiteszforum.hu)

Festményvásárral gyűjtenek a templomtető felújítására (Szeged-Csanádi Egyházmegye)

Árpád-kori templom belsejének szentelése Csempeszkopácson (Szombathelyi Egyházmegye)

E-kutatás statisztika, feldolgozottság  – 2022.12.10. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Ligeti Sándor bácskai üvegablakairól – szabadkai konferencián –  2022.12.08. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Levéltári anyagok restaurálása – 5. (Pécsi Egyházmegyei Levéltár)

Fra Angelico: Angyali üdvözlet (romkat.ro)

Ajándék a múzeumnak (Hajdúdorogi Főegyházmegye)

„Az ember addig él, amíg dolga van” – Hager Ritta textilművész Prima Primissima díjas (kultura.hu)

Kozmikus palota: megnyitották Jakobovits Miklós festőművész kiállítását Nagyváradon (romkat.ro)

Bővült az e-archivumban kutatható anyakönyvi állomány (Pécsi Egyházmegyei Levéltár)

Mikulás és molnárkalács – Múzeumpedagógiai foglalkozásokra hívja és várja az érdeklődőket a Pécsi Püspökség (Pécsi Egyházmegye)

Veszprém: végül Waltherr Gida üvegablakait veszik alapul a székesegyház felújításánál (epiteszforum.hu)

Megnyílt a 20. Betlehemi szép csillag kiállítás (Székesfehérvári Egyházmegye)

A karácsony témájában rendeztek kiállításokat Szegeden – Két kiállítás is nyílt csütörtök délután a Dóm Látogatóközpontban (Szeged-Csanádi Egyházmegye)

Adventi könyvtárnyitogató a Pécsi Egyházmegyei Könyvtárban (Pécsi Egyházmegyei Könyvtár)

Erdély legrégebbi máig megmaradt tetőszerkezetét fedezték fel a magyarvistai református templomban (Magyar Kurír)

Meghívó a Közelítések a Miatyánkhoz című tanulmánykötet bemutatójára (Országos Széchényi Könyvtár, 2022. december 5., hétfő,  14.00 óra, OSzK)

Konferencia felsőőri Pyrker János László egri pátriárka-érsek születésének 250. évfordulójára (2022. december 1., csütörtök, 9.30 óra,  Eger, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Líceum – Kápolna)

Meghívó az Ezt cselekedjétek! – Tanulmányok az úrvacsoráról című kötet bemutatójára (2022. december 1., csütörtök, 17.00 óra, Budapest VIII., Szentkirályi u. 51. II. em., Luther Kiadó és Credo folyóirat))

Meghívó az  Angelo Rotta nuncius politikai jelentéseiből 1930-1939 és 1938-1945 című könyv bemutatójára (2022. november 29., kedd, 14.00 óra, Magyar Nemzeti Levéltár és a Magyarország Barátai Alapítvány)

A hit és a hatalom házai – Középkori nógrádi várak és templomok (kultura.hu)

Győrben tartották a Fraknói Kutatócsoport VII. műhelyszemináriumát (Magyar Kurír)

Megújult Keresztély Ágost győri püspök iratainak első három kötete (Győri Egyházmegyei Levéltár)

A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében november 25-én kerül sor a Stabilitas loci Benedictini – Bencések évszázadai a legfrissebb kutatások tükrében című konferenciára. A programot a Bölcsészettudományi Kutatóközpont és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat szervezi.

Érsekségi Ékességek 66. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Meghívó a Nyitott Napok sorozat (következő) előadására Mártírium: történet és magatartás a katolikus megújulás hagiográfiai szövegeibenGábor Csilla, BBTE, Kolozsvár (Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Könyvtár- és Információtudományi Intézete)

Meghívó – Sisa József ötvös- és zománc iparművész (1951–2021) emlékkiállítására (2022. november 26., szombat,  15.00 óra, Cifrapalota, Kecskemét, Rákóczi út 1.)

„Ha megdobnak kővel…” // Szakács Imre festőművész kiállításának záróünnepsége // november 25. 17.00 (Párbeszéd Háza)

Az én templomom, a mi templomunk – Fotó- és esszépályázatot hirdetünk (Szerkesztőségi közlemény, Magyar Kurír)

A korábbi hírek, információk a szakterületekhez rendezve találhatók.