Az egyházi levéltárak online kutatási lehetőségeiről – előadás Kecskeméten – 2024.03.07. (Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)

Érsekségi Ékességek 109. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Nem kölcsönben kaptuk az isteni fényt – Krisztus feltámadásának misztériuma a Magyarság Házában (Magyar Kurír)

Építészet és identitás – Balázs Mihály építész előadása a Görögkatolikus Múzeumban (Magyar Kurír)

Kiállítás nyílt Sík Sándor István király című drámájának bemutatójához kapcsolódóan (piarista.hu)

Évszázadok tiszta tükre: Pálos olvasókönyv (Magyar Kurír)

Az élet szépségeiről // kiállítás Kalmár Pál műveiből // 2024. április 15-ig (Párbeszéd Háza)

A második ütembe lépett a veszprémi várnegyed felújítása (Magyar Kurír)

A művészetek ősforrása: Róma–Budapest kiállítás a Virág Judit Galériában (Magyar Kurír)

A tisztviselőtelepi Magyarok Nagyasszonya-templom empire berendezése (magyar-iparmuveszet.hu)

Magyar szentek kísérnek az Aranymonostorhoz (muemlekem.hu)

A képekben megcsodálva magunkat és Istent – Apáti-Tóth Sándor fotóművész tárlata Tihanyban (Magyar Kurír)

Érsekségi Ékességek 108. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Képbe foglalt imádság – Latorcai-Ujházi Aranka művészete (Magyar Kurír)

A szentély felújítása az Egri Főszékesegyházban (Egri Főegyházmegye)

Premontrei reneszánsz – Rend- és iskolatörténeti kiállítás nyílt a Gödöllői Királyi Kastélyban (Magyar Kurír)

Digitalizálják a jezsuita archívum holokausztra vonatkozó anyagát (Vatican News, romkat.ro)

Az „Év Egyházi Levéltára 2023” díjat az Magyar Levéltárosok Egyesülete Választmánya által felkért három tagú bíráló bizottság 2024. február 26-án a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Levéltárának ítélte (Magyar Levéltárosok Egyesülete)

MEGHÍVÓ – Kortárs megállók: elveszett stációk nyomában c. kiállítás megnyitója 2024. március 7. csütörtök 16:30 (Váci Egyházművészeti Gyűjtemény)

Tusor Péter és Kanász Viktor a Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport új pályázatáról (PPKE-BTK)

Út menti kereszteket ment meg Ruzsa község plébánosa (Magyar Kurír)

Turistából zarándok: a pápai bazilikák kincseit fedezhetjük fel az új minihonlapon (Vatican News)

Új kápolnával és kiállítóterekkel bővül a Mohácsi Nemzeti Emlékhely (epiteszforum.hu)

CONTEMPLARI ET CONTEMPLATA ALIIS TRADERE* – A szüntelenül szemlélt igazságot továbbadni (epiteszforum.hu)

Padányi Biró Márton püspök síremléke újra látogatható a veszprémi várnegyedben (Veszprémi Főegyházmegye)

Érsekségi Ékességek 107. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Bencés nővérek hajdani patikáját őrzi a Vatikáni Múzeum (Magyar Kurír)

Az ikonok az ábrázolt személyekkel való találkozásra hívnak minket – rendkívüli tárlatvezetést tartottak a Görögkatolikus Múzeumban (Nyíregyházi Egyházmegye)

Már-már űrtechnológiával dolgozzák fel a levéltári iratokat (Magyar Nemzeti Levéltár)

Magyar emlékek nyomában Itália levéltáraiban – Domokos György a PPKE BTK Vestigia Kutatócsoportjáról (Magyar Kurír)

Barokk Szent Mihály-dombormű töredéke bukkant elő a pesti belvárosban (Magyar Kurír)

Üveg- és tűzzománc csoda (romkat.ro)

Új könyv a görögkatolikus egyház művészetéről (Nyíregyházi Egyházmegye)

Ferenc pápa a „szépség diakóniája” mozgalomhoz: művészi ihlettel forduljatok Isten felé! (Vatican News)

Érsekségi Ékességek 106. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

Ahol Isten jelen van – Gyurácz-Németh Teréz amatőr alkotó ikonjait és akvarelljeit bemutató önálló kiállítás nyílt február 15-én Győrben, a Triangulum Galériában (Győri Egyházmegye)

Látogatóban Molnár C. Pál egykori műtermében (romkat.ro)

Püspöklexikon az interneten – 2024.02.15. (Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár)

Egy Istenarc van elrejtve bennem (Váci Egyházmegye)

Testet adott a krisztusi szeretetnek (Szeged-Csanádi Egyházmegye)

Szűz Mária választott vitéze – Fotó-dokumentációs kiállítás Szent László királyunkról (Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye)

Szent István is láthatta volna (kultura.hu)

Molnár-C. Pál – egy festményével – 2024-ben visszatért Rómába (Magyar Kurír)

Az MMA Kiadó tisztelettel meghívja Önt és kedves barátait Horváth Hilda VARGA PÉTER című kötetének bemutatójára. Időpont: 2024. február 19. hétfő 17:00, helyszín: Magyar Művészeti Akadémia irodaháza, Rendezvényterem, 1062 Budapest, Andrássy út 101. bejárat a Bajza utca felől (MMA Kiadó)

Az ikonok megszólítanak – Exkluzív tárlatvezetés a Görögkatolikus Múzeumban (Görögkatolikus Múzeum – Nyíregyházi Egyházmegye)

Négy Árpád-kori oklevél konzerválása (Pannonhalmi Főapátsági Levéltár)

Megjelent a Collectanea Sancti Martini X. (Pannonhalmi Főapátsági Levéltár)

Érsekségi Ékességek 105. rész (Veszprémi Főegyházmegye)

El Greco: Bűnbánó Magdolna (romkat.ro)

Egy latin feliratos szenteltvíz-hintő a Hónap kincse a Nemzeti Múzeumban! (Magyar Nemzeti Múzeum)

A kimondhatatlant ki lehet fejezni formával – Sadecky Kati keramikusnál jártunk (Magyar Kurír)

Tárlatvezető applikációval segíti a turistákat az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye (Magyar Kurír)

Meghívó a premontrei rend gödöllői megtelepedésének 100 éves évfordulójára meghirdetett jubileumi időszak keretében tartandó rend- és iskolatörténeti kiállítás megnyitójára, mely február 29-én kerül megrendezésre a Gödöllői Királyi Kastély Lovardájában (Gödöllői Premontrei Apátság)

Átadták a zirci műemlékkönyvtár eredeti állapotában helyreállított kis galériáját (Magyar Kurír)

Megnyitották a fejedelmi palotát Gyulafehérváron (romkat.ro)

Ifjú művészek kiállítása nyílt a Martineumban (Székely János megyéspüspök honlapja)

Különleges falképekre bukkantak a veszprémi várnegyed épületeinek megújításakor (epiteszforum.hu)

A zirci műemlék könyvtárba kerül Borsa Gedeon hagyatéka (kultura.hu)

OSZK 70 – BORSA 100 Ünnep Zircen (Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár)

Herpályi templomrom, Berettyóújfalu (muemlekem.hu)

Pannonhalma legféltettebb kincsei (kultura.hu)

A korábbi hírek, információk a szakterületekhez rendezve találhatók.