A Katolikus Egyház levéltárai

Egyházi levéltárügy
A történeti Magyarország katolikus levéltárai
MELTE
Magyarországi egyházi levéltárak közös levéltári segédlete
Egyházi levéltárak hírei (melte.hu)
Varga Lajos: A történeti levéltár és szerepe az egyházmegye életében. [megj.: Kánonjog, XII (2010)]

Levéltári adatbázisok
Magyar Levéltári Portál
Magyar Nemzeti Levéltár
A Magyar Nemzeti Levéltár adatbázisai
Budapest Főváros Levéltára
DigitArchiv internetes kereső rendszer
Associazione Archivistica Ecclesiatica
Archivum Historiae Pontificiae

Könyvek, tanulmányok:
Magyarország Levéltárai / szerk. Blazovich László, Müller Veronika, Budapest-Szeged: Magyar Levéltárosok Egyesülete, 1996. (mek.oszk.hu)
Latin-Magyar Törvénykezési Műszótár, Kolozsvár: 1845. (mek.niif.hu)
Törvénytudományi Műszótár, Buda: 1843. (mek.niif.hu)
A latin nyelv szótára / Finály Henrik, Budapest: Franklin Társulat, 1884. (latin.oszk.hu)
FONS Történettudományi folyóirat (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok)
REPERTORIUM UTRIUSQE IURIS kánonjog és civil jog konkordanciája (www.palaeographia.org)
Documenta Catholica Omnia
Charles Du Fresne: Glossarium mediae et infimae latinitatis (archive.org)
Zeitschrift Archiv für Katholisches Kirchenrecht (Ludwig-Maximilians-Universität, München)
Hierarchia catholica medii aevi… (Internet Archive Search, a hat kötetből öt található meg.)
leveltar.lap.hu

Kiadványok – új menüponttal bővült a Pécsi Egyházmegyei Levéltár honlapja (Pécsi Egyházmegyei Levéltár)
Új kiadványaink bemutatója Budapesten (2020.10.16.) (Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár)
Az Apostoli Könyvtár és Levéltár június elsejétől újra várja a kutatókat (VATICAN NEWS)
– Örök otthon a Földön: Egyházi gyűjtemények építkezései (beszámoló) A MELTE beszámolója a levéltári napról
– Örök otthon a Földön. Egyházi gyűjtemények építkezései – raktárberuházásokkal foglalkozó konferencia az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ (OKGYK) szervezésében. Az EKE tudósítása a levéltári napról
2019. november 11.: Az OKGyK levéltári napja Vácott (Meghallgatható, illetve letölthető hanganyagokkal)
Létrejött a Nyíregyházi Egyházmegye Levéltára (MELTE)
Véget ért a MELTE szombathelyi vándorgyűlése (MELTE)
A MELTE és az EME 2019. évi vándorgyűlése és konferenciája. Szombathely, 2019. július 1-3. (MELTE)
Figyelemfelhívás levéltárosoknak és történészeknek!
Átadták a Váci Püspöki és Káptalani Levéltár épületét (Magyar Kurír)
Elindult az e-archivum szolgáltatás a Pécsi Egyházmegyei Levéltárban (Pécsi Egyházmegyei levéltár)
Az 1956 utáni időszak egyháztörténete – Levéltári napot rendezett az OKGyK (Magyar Kurír)
Anyakönyv-digitalizálási projektek működéséről és fenntarthatóságáról egyházi levéltáros tapasztalatok alapján (Előadás-vázlat az OKGYK levéltári szakmai napján elhangzott előadáshoz, Budapest, 2013.05.16. Dr. Lakatos Andor, Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár)