A Katolikus Egyház muzeális gyűjteményei

Az OKGyK múzeumi – múzeumpedagógiával foglalkozó – szakmai napján, 2015. november 24-én elhangzott előadások:
Kocsis-Maár Kinga: Lehet-e bárkiből scriptor? (pdf)
Hinora Edit: Múzeumpedagógia az Esztergomi Bazilikában (pdf)
Vereckei András: Hittanoktatás a múzeumban (pdf)
Meleg M. Julianna: Hol van az a hely? (pdf)
Nyárs Annamária – Smohay András: Új távlatok a tárlatvezetésben (pdf), valamint Nyárs Annamária: A szentek titka – c. prezentációja
Káldy Mária (MOKK): Felnőttkori tanulás múzeumi lehetőségei (pdf)

Egyházi javak, egyházi múzeumok
BEWEB – Beni ecclesiastici in rete – Chiesa Cattolica Italiana (Olaszországi egyházi javak a WEB-en)
Arbeitsgemeinschaft kirchlicher Museen und Schatzkammern (www.kirchliche-museen.org)
MúzeumCafé folyóirat
muzeum.lap.hu

Bokrétaünnep a Görögkatolikus Múzeumban (Hajdúdorogi Főegyházmegye)
Ezért csillognak egyházi kincseink… – Beszélgetés a Győri Egyházmegye restaurátorával (Magyar Kurír)
Befejeződött a tihanyi apátság Királykriptájának feltárása (kultura.hu)
„Szilárd kősziklára” – Zajlik a tihanyi királykripta régészeti feltárása (Magyar Kurír)
Erős üzenet – Pálosok a Magyar Nemzeti Múzeumban (Magyar Kurír)
NEK2020 szabadtéri kiállítás Székesfehérváron – beszámoló (Székesfehérvári Egyházmegye)
Illatmúzeum nyílik a Pannonhalmi Főapátság Gyógynövénykertjében (Pannonhalmi Főapátság)
Kincsek Éjszakája a Pécsi Püspökségen – 2021 (Pécsi Egyházmegye)
Kettős kiállításmegnyitó a budapesti Lengyel Házban az Esterházy János-emlékév jegyében (Magyar Kurír)
Megnyitották a megújult soproni Szent Mihály-templom látogatóközpontját (Magyar Kurír)
Premontreiek 900 – Rendtörténeti kiállítás nyílik a Magyar Nemzeti Múzeumban (Magyar Kurír)
Megmenteni a feledés homályából – Múltfeltáró kiállítás nyílt a Szegedi Dóm Látogatóközpontban (Magyar Kurír)
A Vatikáni Múzeumban 2021 is Raffaello jegyében telik (Vatican News)
Május első hétfőjén nyitja meg újra kapuit a Vatikáni Múzeum (Magyar Kurír)
Időutazás a Pannonhalmi Főapátsági Kincstárban (Pannonhalmi Főapátság)
Vendégségben az Úr asztalánál – Megáldották a Pannonhalmi Főapátsági Kincstárat (Magyar Kurír)
Megjelent az “Orcád világossága” című kiállítási katalógus (Hajdúdorogi Főegyházmegye)
A Pannonhalmi Főapátság kiállításai (Pannonhalmi Főapátság)
Kincsek az amszterdami Rijksmuseumból (Magyar Kurír)
Hétfőtől ismét megnyílik a Vatikáni Múzeum a látogatók előtt (Vatican News)
Tárlatok a megújuló Magyar Nemzeti Galériában (Magyar Kurír)
Mind elmegyünk – Csíkszentmihályi Róbert életmű-kiállítása a Vigadó Galériában (Magyar Kurír)
Karácsonyról szóló ismeretterjesztő zsebkönyv jelent meg a Szépművészeti Múzeum gondozásában (Magyar Kurír)
Betlehemi csoda a Látogatóközpontban (Szeged-Csanádi Egyházmegye)
Digitális múzeumpedagógiai játékok több, mint 40 múzeum részvételével (MOZAIK Múzeumtúra)
Fieber Henrik: Megyer (Meyer) Antalról – Magyar Iparművészek I. (Magyar Iparművészet, 1919.03.10., p.67-78, OSZK)
Művészet otthonról – Magyar Nemzeti Galéria
Maszkban is várta a katolikus kultúra az érdeklődőket Pécsett (Magyar Kurír)
A hit megmaradt élő tanúi – egyedülálló műkincsekből nyílt kiállítás a Metropóliai Hivatalban (Hajdúdorogi Főegyházmegye)
Múzeumpedagógiai programok várják a gyerekeket Senser barokk festő kiállításán Pécsen (Magyar Kurír)
Június elsejétől látogatható a Vatikáni Múzeum (VATICAN NEWS)
Pünkösdi rózsa (Pécsi Egyházmegye)
Kolozsvári Tamás oltárképe az otthonunkban – Virtuális séta a Keresztény Múzeumban (Magyar Kurír)
Június elsejétől látogatható a Vatikáni Múzeum (VATICAN NEWS)
Képkülönlegességeket restauráltak a szatmári egyházmegyében (romkat.ro)
Elhunyt H. Kolba Judit, régész, muzeológus (Magyar Kurir)
H. Kolba Judit gyászjelentése
Az országban is egyedülálló egyháztörténeti és művészeti múzeumot épít a Metropólia Nyíregyházán (Hajdúdorogi Főegyházmegye)
Nobilis Barbara (OKGyK): A katolikus egyház muzeális gyűjteményei az elmúlt másfél évtized tükrében
(EME vándorgyűlés, 2017. július 4. Debrecen)
Egerben tartották az Országos Egyházművészeti és Műemléki Tanács szakmai napját (Magyar Kurír)
Egyedi, művészi igényű liturgikus öltözetek a 19. századtól napjainkig – Kontsek Ildikó előadása (Magyar Kurír)
Az OKGyK szakmai napot rendezett a katolikus egyházi muzeális gyűjtemények munkatársainak (Magyar Kurír)
Szilárdfy Zoltán muzeális gyűjteménye a székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban (Magyar Kurír)
Pálos Múzeum, Márianosztra, 2012. május 24.