Műtárgyvédelem

A Villa Vigoni Charta, az egyházi kulturális javak védelmére (Keresztény Szó, 11. évf. 2. sz., 2000. február).
Állományvédelem egyházi könyvtárakban, Ásványi Ilona – olvasnivaló az EKE honlapjáról.
Orgonaemlékek és védett épületek orgonái– a szöveg átvéve a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) honlapjáról.
Inventarisation und Pflege des kirchlichen Kunstgutes – a Német Püspöki Konferencia Titkársága, Bonn, 2008.
Arbeitskreis für die Inventarisierung und Pflege des kirchlichen Kunstgutes in den deutschen (Erz-)Bistümern
Ufficio Nazionale per i Beni culturali ecclesiastici – az Olasz Katolikus Egyház honlapján
Útmutató az egyházközségi gyűjtemények kezeléséhez szerk.: a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyűjteményi Tanácsa, Budapest, 2009.

Útmutató épített és tárgyi örökségünk megóvásához c. kiadvány

KÖH és a Teleki László Alapítvány kiadásában (Budapest, 2004.) megjelent:
Útmutató épített és tárgyi örökségünk megóvásához
c. kiadvány CD lemezről működő digitális változatát a szerkesztők engedélyével honlapunkról
letöltheti.

Letöltésre kerül az „UTMUTATO.ISO” nevű file, amely CD lemezre írható (CD lemezkép felírása funkcióval).
Az így megírt CD lemez tartalmazza a KÖH kiadványát.