IEC 2020

IEC 2020 – HÍREK, INFORMÁCIÓK

Az Eucharisztia a szeretetközösség valódi jelképe – Maria Agar nővér a NEK miseruhájáról (Vatican News)

A Kongresszus szimbólumáról (iec2020.hu)

Rejtettség – Felsejlés – kiállítás nyílt a Dóm Kőtárban az Ars Sacra Fesztivál keretében (Pécsi Egyházmegye)

Díszmásolat a Pray-kódexről – Az Országos Széchényi Könyvtár készítette el a Szentatya ajándékát (Magyar Kurir)

Az átlényegülés tanúi – Kontsek Ildikó a pápai mise és az eucharisztikus kongresszus műtárgyairól (Magyar Kurir)

„A kongresszusi grandiózus ünnepek egész életre szólnak” – Az 1938-as budapesti eseményről (Magyar Kurir)

Magyar szentek egyedülálló ereklyetartója – Fehér László ötvösmester a missziós kereszt másolatáról (Magyar Kurir)

Szent István öröksége: kiállítás Budapesten (romkat.ro)

Oberbauer A. utóda templomberendező cég kettős szentévi árjegyzéke, 1938

A pápai misék tanúja a Hősök terén – A Tiroli kereszt története (Magyar Kurir)

Kortárs mártírok emlékezete – Bemutatták Kelet és Nyugat püspökeinek a Kereszt-tűzben című tárlatot (Magyar Kurir)

Az 1938. évi budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszus egy egri család fényképalbumában (Egri Főegyházmegye)

Az átlényegülésnek bennünk kell megtörténnie – Az összművészet eszközével az Eucharisztiáról (Magyar Kurir)

A szakrális művészet felragyogtatja az isteni valóságot – Elkezdődött az Ars Sacra Fesztivál (Magyar Kurir)

REMÉNY – kortárs magyar textilművészeti kiállítás (Klebelsberg Kultúrkúria)

Világosság a sötétségben – válogatás egyháztörténeti és vallásos tárgyú dokumentumokból (Berzsenyi Dániel Könyvtár, Szombathely)

„Mert szerette a világot, kenyérszínbe rejtezett” az egri Főegyházmegyei Könyvtár kiállítása (Főegyházmegyei Könyvtár, Eger)

A monstrancia kalandos és csodálatos története – Idős szerzetesek emlékei 1938-ból (Magyar Kurir, 2020)

ÖRÖMFORRÁS VARIÁCIÓ 19 KÉPMÁSRA a Budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére (youtube.com)

Kultúránk a remény jeleit hordozza – Dragonits Márta az Ars Sacra Fesztivál programjairól (Magyar Kurír)

„Minden Krisztussal való találkozás olaj a tűzre!” – Az 1938-as NEK-ről nyílt kiállítás Balatonfenyvesen (Kaposvári Egyházmegye)

Eucharisztikus emlékkeresztet avattak Lillafüreden (Magyar Kurír)

Tanúim lesztek – Kiállítás a Vigadóban az 1938-as Eucharisztikus Kongresszusról (Magyar Kurír)

Piarista programok a NEK-en (Piarista Rend Magyar Tartománya)

„Vár a Bárány Asztala” Eucharisztikus kiállítás a Váci Egyházmegyei Gyűjteményben

Eucharisztia” kiállítás – a Galéria 12 Egyesület művészeinek válogatott alkotásaiból (MOMKULT Kulturális Központ)

Az Eucharisztikus tér // Fotókiállítás (Párbeszéd Háza)

Eucharisztikus Napok Tihany – Balatonfüred (Veszprémi Főegyházmegye)

Nyitva a mennyek kapuja – Tizenkét nap múlva kezdődik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (Magyar Kurír)

XV. Ars Sacra Fesztivál – 2021. szeptember 4-12. (Ars Sacra)

Orcád világossága – Kiállítás a Vigadóban a Görögkatolikus Egyház művészetéről (Magyar Kurír)

Megnyílt az Orcád világossága görögkatolikus egyházművészeti kiállítás (Hajdúdorogi Főegyházmegye)

A hit jegyében – A NEK előtt tisztelgő kiállításokat nyitott meg Erdő Péter a Pesti Vigadóban (Magyar Kurír)

Az Oltáriszentség tiszteletéről nyílt kiállítás az egri érseki palotában (Magyar Kurír)

Építeni csakis szeretettel – Szegedi Dóm Látogatóközpont, 2021. május 7.- szeptember 30. (www.iec2020.hu)

Az eucharisztikus kongresszus monstranciája az alkotó szemével – Interjú Lenzsér-Mezei Katával (Magyar Kurír, 2019)

Egész életemre kiható élmény volt – Farkas Attila gyermekként volt jelen az 1938-as kongresszuson (Magyar Kurír)

Szakrális műtárgyak, melyek az 1938-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra  készültek